Dietetyka

 

Prawidłowo zbilansowana dieta, to jeden ze sposobów dzięki któremu można wpłynąć na wygląd swojej sylwetki, cerę, samopoczucie czy poprawę stanu zdrowia. Dieta często kojarzona jest wyłącznie z procesem odchudzenia, a tak naprawdę jest to jeden z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia. Stosowanie odpowiedniego planu żywieniowego złagodzi dolegliwości chorobowe oraz znacznie wpłynie na jakość życia, może również zapobiec rozwojowi choroby lub wspomóc stosowaną już terapię. Na temat diet krąży wiele mitów, najczęściej jest to przeświadczenie o głodzeniu się i wielu wyrzeczeniach. Nic bardziej mylnego. Jedzenie zbyt małych ilości pożywienia nie tylko nie przyspieszy odchudzenia, a wręcz może je spowolnić. Dlatego zachęcamy do umówienia się na konsultację dietetyczną w celu opracowania odpowiedniego planu żywieniowego, dostosowanego dla potrzeb Twojego organizmu.

Na konsultacji dietetycznej zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowy, interpretacja wyników badań w kontekście żywienia, pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała wykonana specjalistycznym analizatorem medycznym InBody 120. Wykonanie analizy pozwoli na ocenę zawartości masy mięśni szkieletowych, tkanki tłuszczowej, zawartości wody w organizmie, minerałów oraz białka. Dzięki pomiarom możemy obserwować zmiany zachodzące w organizmie podczas stosowania dietoterapii.

W naszej pracy bardzo ważne jest zadowolenie pacjenta, dlatego każdy plan żywieniowy przygotowywany jest indywidualnie pod kątem stanu zdrowia, stylu życia oraz preferencji żywieniowych.

 

W naszym gabinecie możecie wykonać analizę składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej dokonywanej za pomocą specjalistycznego analizatora medycznego InBody120

 

Dlaczego warto wykonać badanie?

Analiza pozwala nam na ocenę zawartości takich parametrów jak masa mięśni szkieletowych, masa tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie, minerałów czy białka. Dodatkowo przedstawia nam segmentowy rozkład beztłuszczowej i tłuszczowej masy ciała. Dzięki pomiarom możemy zaobserwować zmiany zachodzące w organizmie podczas stosowania planu dietetycznego i treningowego. 

Analiza składu ciała trwa niecałą minutę, jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym, które możemy powtarzać wielokrotnie.  

 

Kiedy nie można wykonać badania?

Analizy składu ciała nie można przeprowadzać u osób posiadających rozrusznik serca lub inne elektryczne urządzenia, osobom chorującym na epilepsję oraz kobietom w ciąży. Nie zaleca się wykonywania analizy po wysiłku fizycznym, ze względu na zaburzenia impedancji oraz błędy w wynikach.

 

Kontakt

Forte Vite Anita Szyrocka Szczecin

Forte - Vite
Gabinety lekarskie i stomatologiczne


Forte-Vite Gabinety Lekarskie

Europejska 35/LU 2
71-069 Szczecin

tel. +48 609 558 088

e-mail: forte@vite.com.pl

Bezpłatny parking przed gabinetem

© 2020 Forte Vite. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin