Osocze bogatopłytkowe

 

Osocze bogatopłytkowe to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą w naturalny i bezpieczny sposób zadbać o swoją skórę, czy poprawić jej niedoskonałości. Zdrowa, rozświetlona i jędrna skóra jest przecież naszą najlepszą wizytówką.  Zabieg PRP to nie tylko skóra twarzy, szyi i dekoltu ale także włosy.

 

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się również w trakcie uznanych zabiegów leczniczych przy problemach z nadmiernym wypadaniem włosów. Jest ono skuteczne w przypadkach łysienia androgenowego, będącego najczęstszą przyczyną łysienia. Poprzez stymulację rozwoju nowych naczyń krwionośnych, skóra staje się lepiej ukrwiona, co przekłada się na lepsze odżywienie mieszków włosowych. Osocze bogatopłytkowe zawiera cytokiny wzrostowe, które dodatkowo pobudzają jednostki włosowe do bardziej efektywnej pracy. W takich przypadkach preparat podaje się śródskórnie na owłosioną skórę głowy.

 

Do zabiegu używamy specjalnych zestawów do pozyskiwania koncentratu krwinek płytkowych. Sprzęt ten przeznaczony jest do zabiegów medycyny estetycznej i posiada odpowiednie certyfikaty. Zestawy są sterylne i jednorazowe, dzięki czemu osocze bogatopłytkowe aplikowanie jest bezpiecznie i indywidualnie.

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym trwa łącznie około 90 min. Sam zabieg trwa około 45-60 min., a czas potrzebny na znieczulenie skóry pacjenta i wywiad lekarski to 30 min.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarza medycyny estetycznej, w trakcie której lekarz zapoznaje się z charakterystyką i potrzebami pacjenta oraz na podstawie wywiadu kwalifikuje go do zabiegu, uwzględniając wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie.

 

Wskazania do zabiegów z osocza bogatopłytkowego PRP

  • Skóra słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami i oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie,
  • Skóra wymagająca rewitalizacji, pozbawiona blasku,
  • Łysienie androgenowe.

 

Kontakt

Forte Vite Anita Szyrocka Szczecin

Forte - Vite
Gabinety lekarskie i stomatologiczne


Forte-Vite Gabinety Lekarskie

Europejska 35/LU 2
71-069 Szczecin

tel. +48 609 558 088

e-mail: forte@vite.com.pl

Bezpłatny parking przed gabinetem

© 2020 Forte Vite. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin